https://globalinwestycje.pl/wp-content/uploads/2021/12/1blog.jpg
Aplikacje dla kierowców

Trudno w dzisiejszych czasach obejść się bez dostępu do Internetu, a także szeroko związanego z nim sprzętu elektronicznego oraz aplikacji. Wiele z nich stanowi nieocenioną pomoc zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. W przypadku kierowców aplikacje internetowe w znacznym stopniu potrafią ułatwić czynności zawodowe.
O jakich aplikacjach mowa?

 • ZAKAZY CIĘŻARÓWEK
  Banks For Trucks- aplikacja informuje o ograniczeniu ruchu pojazdów ciężarowych włącznie z informacją o ekologicznych zakazach wjazdu do miast. Ponadto aplikacja potrafi zaplanować trasę pomijając wszystkie ograniczenia drogowe. W swoim katalogu obejmuje 40 krajów w Europie.
 • PARKINGI
  Truck Parking Europe- największa, darmowa aplikacja służąca listą europejskich parkingów z dokładnym opisem oraz podglądem na wszystkie postoje dla samochodów ciężarowych w Europie. Ponadto korzystając z niej można odnaleźć wykaz ramp do odśnieżania ciężarówek na terenie Niemiec.
  TransParking- aplikacja pozwala na zaplanowanie trasy uwzględniając miejsca parkingowe wzdłuż odbywającej trasy. W swoim dostępie posiada ponad 33 tys. obiektów, a aplikacja obsługiwana jest w aż 16 językach.
  Truckfly- aplikacja stworzona w formie aktywnej oceny użytkowników na najlepsze miejsca i restauracje w Europie. Stworzony ranking pozwala na wybór restauracji dopasowanej do naszych potrzeb.
 • POMOC
  Karta Kontaktu Medycznego ICE- aplikacja, która przechowuje informacje o stanie zdrowia użytkownia. Dzięki niej w razie jakiegokolwiek wypadku ratownicy mogą dowiedzieć się niezbędnych informacji o potrzebującym nawet będąc nieprzytomnym.
  TDapp truck-  dzięki tej aplikacji, za pomocą trzech kliknięć, można wezwać na pomoc kierowców, którzy przebywają w pobliżu potrzebującego.
 • INFORMACJE
  Polskie Radio Kierowców-  całodobowa, interaktywna antena Polskiego Radia odbierana za pomocą bezpłatnej aplikacji na Android iOS. Dzięki niej można uzyskać informacje o utrudnieniach na drogach, prognozie pogody, a także posłuchać muzyki oraz o nowinkach ze świata motoryzacyjnego.
 • TANKOWANIE I KOSZTY PALIWA
  Fuelio- aplikacja śledząca wizyty na stacjach benzynowych oraz związanych z nimi wydatkami na paliwo. Z jej pomocą można śledzić zmiany cen na poszczególnych stacjach, a także optymalizować zużycie paliwa.
 • RZĄDOWE
  Kierowca za granicą- Główny Inspektorat Transportu Drogowego we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych stworzył aplikację mobilną, która odnosi się do uzyskania pomocy konsularnej przez polskie placówki dyplomatyczne.
  mObywatel-
  w tej aplikacji można sprawdzić informacje o zbliżającym się terminie przeprowadzenia badania technicznego,  czy też uzyskać niezbędnych informacji prawnych.
 • PŁATNOŚCI
  Autopay- z pomocą tej aplikacji można swobodnie opłacić przejazd odcinakami autostrady A1 między Toruniem, a Gdańskiem,  A4 od Krakowa do Katowic, a także A2 Konin-Łódź oraz A4 Wrocław-Gliwice.
  Revolut- to wirtualny system płatności, oferujący wyższe kursy niż w przypadku tradycyjnych banków. Ponadto dzięki niej istnieje możliwość natychmiastowego korzystania z usług przewalutowania.
  Mobilet- aplikacja ułatwiająca uiszczenie opłat parkingowych w centrach ponad 100 miast w Polsce.
 • NAWIGACJA
  Yanosik- chyba każdy z nas zna tę aplikację. Bazuje ona na danych przesyłanych przez użytkowników. Z jej pomocą można nie tylko zaplanować trasę, ale również dowiedzieć się o utrudnieniach, wypadkach, czy też patrolach policyjnych na drodze.
  Google Maps- wbudowane w androidowe smartfony aplikacja pozwala na znalezienie najkrótszej trasy przejazdu przy automatycznej reakcji na zmieniające się warunki na drodze.
 • DOKUMENTY
  Clear Scan- bieżące skanowanie dokumentów może być przydatne w trakcie konieczności udostępnienia materiałów klientom, dyspozytorom czy innym kierowcom. Przesłane pliki można generować w formie PDF lub JPEG. A ich odczyt jest możliwy za pomocą poczty, Dropbox, OneDrive, SkyDrive, Google Drive, Evernote o wieloma innymi kanałami.
 • REJESTRATOR JAZDY
  AutoGuard Black Box- Dzięki tej aplikacji można rejestrować przebieg trasy. Z jej pomocą można zapisywać takie dane jak prędkość, dane GPS, czy też pobliskie adresy. Ponadto program ten może robić automatycznie zdjęcia sytuacji w których kierowca uzna za konieczną.A wy z które aplikacji najczęściej wykorzystujecie w swojej pracy, bądź codziennym życiu?