https://globalinwestycje.pl/wp-content/uploads/2021/12/1blog.jpg
Jak zapobiegać kradzieży paliwa

Statystyki tylko z roku 2022, to 21 milionów złotych strat w skutek kradzieży paliwa! Ofiarami są nie tylko stacje benzynowe ale również właściciele pojazdów, szczególnie ciężarówek.

Tiry są wyjątkowo łatwym celem dla złodziei ponieważ niejednokrotnie są pozostawiane na dłuższe okresy bez nadzoru (np. na parkingu niestrzeżonym).

Próby włamań skutkują najczęściej kosztownymi naprawami a niejednokrotnie powodują wyciek paliwa a w konsekwencji zanieczyszczanie obszaru.

Jednym z prostszych sposobów na zabezpieczenie baku są specjalne korki z kluczem, a także warianty magnetyczne lub elektroniczne. To stosunkowo niedrogi i skuteczny sposób pod warunkiem odpowiedniego dopasowania zabezpieczenia.

Innym skutecznym i relatywnie tanim rozwiązaniem jest montaż czujnika, który reaguje na ruch bądź nagłe zmiany ciśnienia lub poziomu paliwa. W zależności od zastosowanego rozwiązania czujnik będzie alarmował poprzez sygnały świetne, dźwiękowe lub przy bardziej zaawansowanym rozwianiu nawiąże kontakt z kierowcą poprzez np. sms.

Warto zwrócić uwagę na miejsce pozostawiania samochodu. Wybierzmy, o ile to możliwe parking strzeżony, z monitoringiem, unikajmy zacienionych, odosobnionych postojów.

Dla wielu firm transportowych systemy monitoringu są już absolutnym standardem. Poza śledzeniem lokalizacji pozwalają na analizę prędkości, spalania, czasu jazdy czy postoju na parkingu.

System monitoringu GPS może także  również pomóc w odzyskaniu skradzionego pojazdu oraz ograniczeniu różnego rodzaju nadużyć.