https://globalinwestycje.pl/wp-content/uploads/2021/12/1blog.jpg
Global Inwestycje. Transport ciężarowy.

Transport ciężarowy, jest najbardziej popularnym rozwiązaniem transportowym. Bogata sieć dróg lokalnych, krajowych i autostrad, a także doskonale rozwinięta spedycja powoduje, że jest najczęściej wybieraną formą transportu zarówno przez małe, średnie jak i duże korporacje z wielu branż. Ponadto transport ciężarowy oferuje możliwość, szybkiego, wygodnego i opłacalnego dostarczenia towarów bezpośrednio do miejsca docelowego.

Jakie jeszcze zalety posiada transport ciężarowy?
Jak już wspomnieliśmy powyżej jedną z zalet transportu ciężarowego jest to, że ma możliwość dotarcia praktycznie w każde miejsce zarówno w kraju, jak i za granicą. Ponadto jest najczęściej wybierany w przypadku krótkich tras, czy też różnej wielkości towarów. Najczęściej wykorzystywany jest do przewozu sprzętów AGD i RTV, materiałów budowalnych, a także stali, czy drobnicy. Porównując transport ciężarowy do lotniczego, czy morskiego można śmiało stwierdzić, że jest on o wiele łatwiejszy w organizacji. Większa dostępność kierowców oraz mniejsze formalności powodują, że jest on częściej wybierany przez zlecających.

Dodatkowe korzyści:
– niskie koszty – opłaty związane z eksploatacją pojazdów oraz zakup paliwa, nie stanowią tak dużych wydatków jak w przypadku przewozu drogą morską lub lotniczą,
– duża dostępność – transport ciężarowy stanowi podstawę działalności wielu firm w branży TSL, co daje możliwość znalezienia najkorzystniejszej oferty na rynku
– bezpieczeństwo – spory wybór przyczep i naczep (np. chłodnie, czy mroźnie) pozwala na dostosowanie środka transportu do przewozu konkretnych towarów,
– elastyczność obsługi – możliwość wygodnego łączenia towarów różnych kontrahentów w jeden transport daje możliwość oszczędności na kosztach.

Global Inwestycje. Transport ciężarowy.
Global Inwestycje. Transport ciężarowy.

Jakie są wady transportu ciężarowego?
Przede wszystkim transport ciężarowy wiąże się z ryzykiem wystąpienia usterek transportowych, czy też nieplanowanymi przeszkodami na drodze, które mogą opóźnić dostarczenie towaru.  Ponadto realizacja transportu drogowego wiąże się z oddziaływaniem warunków atmosferycznych, ponieważ  jak wiadomo, niekorzystna pogoda, może źle wpłynąć na jazdę, co finalnie może prowadzić do licznych kolizji drogowych. Zdarza się również, że transport ciężarowy spotyka się z długim czasem załadunków towarów pomimo wielu udogodnień w postaci dźwigów.

Co zatem wybrać?
Finalnie na wybór formy transportu powinien decydować takie czynniki jak:
– czas w jakim towar musi dotrzeć na miejsce,
– typu oraz ilości ładunków,
– miejsca odbioru ora dostawy,
– ewentualnych, specyficznych warunków, w jakim musi być ładunek transportowany.

Jeśli myślisz nad zleceniem transportu ciężarowego w kraju lub za granicą, to wiedz, że jest to jedna z naszych głównych specjalizacji. Ściśle dopasowujemy się do indywidualnych potrzeb naszych klientów i ich preferencji. Posiadamy zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego – rzeczy oraz licencję dotyczącą międzynarodowego przewozu drogowego rzeczy.
Wyróżnia nas elastyczność i otwartość na potrzeby Klientów, a także nowoczesne podejście do tematu.